
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Reference Type | Shunt Precision References |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Output Voltage | 10 V |
| Initial Accuracy | 0.15 % |
| Shunt Current | 40 mA |
| Output Type | Fixed |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Min Input Voltage | 10.9 V |
| Max Supply Current | 360 µA |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$4.12333
Ext.Price$4.12333
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.12333 | $4.12333 |
| 10 | $3.16975 | $31.69750 |
